• Súťaž Mladý ekofarmár

• Krajské kolo 13. ročníka súťaže Mladý ekofarmár

• Vo štvrtok 8. marca 2012 sa na našej škole uskutočnilo krajské kolo 13. ročníka súťaže Mladý ekofarmár (Súťaž o mlieku).

Súťaže sa zúčastnili deviati študenti z dvoch škôl, SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku Trnava v počte päť žiakov a SOŠ Rozvoja vidieka s vyučovacím jazykom maďarským Dunajská Streda so štyrmi študentami..

Súťaž bola rozdelená na jednotlivé  časti:

1.časť-vlastné dojenie

2.časť- vedomostný test

3.časť-hodnotenie kvality mlieka a degustačné skúšky

4. časť- laboratórne skúšky surového kravského  mlieka

Počet  bodov pre jednotlivé časti  boli prideľované podľa pokynov pre 13. ročník Súťaže Mladý ekofarmár.

Súťaž hodnotila skúšobná komisia v zložení:   predseda Doc. Ing. M. Čanigová, CSc.

Ing. Ivan  Tománek, (SOŠPaSV)

Ing. Igor Palovič, (SOŠPaSV)

Mgr. Anna Košúthová, (SOŠPaSV)

Ing. Gásparová Juliana (SOŠ RV D. Streda)

Ing. Štefan Kollarovič (SOŠPaSV)

Výsledné hodnotenie:

1.miesto  Jannette Bališová (SOŠPaSV)

2.miesto  Andrej Makiš (SOŠPaSV)

3.miesto  Pavol Kaščák (SOŠPaSV)

4. miesto Barbora Štibraná (SOŠPaSV)

5. miesto Jozef Horník (SOŠ RV D. Streda)

Praktická časť:

1.miesto  Jannette Bališová (SOŠPaSV)

2.miesto  Barbora Štibraná (SOŠPaSV)

3.miesto  Andrej Makiš (SOŠPaSV)

Teoritická časť:

1.miesto  Jannette Bališová (SOŠPaSV)

2.miesto  Andrej Makiš (SOŠPaSV)

3.miesto Pavol Kaščák (SOŠPaSV)

Súťaž sa konala pod záštitou Krajského školského úradu v Trnave.

Organizátori:  SOŠPaSV, Trnava Ing. Ľudovít Škrabák

Školské hospodárstvo, Ing. Ľubomír Majerčík