• Súťaž Mladý ekofarmár

• Krajské kolo 12. ročníka súťaže Mladý ekofarmár

• V stredu 9. marca 2011 sa na našej škole uskutočnilo krajské kolo 12. ročníka súťaže Mladý ekofarmár (Súťaž o mlieku).

Súťaže sa zúčastnili šiesti  študenti z dvoch škôl, SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku, Trnava a SOŠ Holíč.

Súťaž bola rozdelená na jednotlivé  časti:

1.časť-vlastné dojenie

2.časť- vedomostný test

3.časť-hodnotenie kvality mlieka a degustačné skúšky

4. časť- laboratórne skúšky surového kravského  mlieka

Počet  bodov pre jednotlivé časti  boli prideľované podľa pokynov pre 12. ročník Súťaže Mladý ekofarmár.

Súťaž hodnotila skúšobná komisia v zložení:   predseda Doc. Ing. M. Čanigová, CSc.

Ing. Peter Lio, (SOŠPaSV)

Ing. Ivan  Tománek, (SOŠPaSV)

Ing. Ján Piešťanský, (SOŠPaSV)

RNDr. Stanislav Pisca, (SOŠPaSV)

Ing. Eva Lišková, (SOŠ Holíč)

Výsledné hodnotenie:

1.miesto  Jannette Bališová (SOŠPaSV)

2.miesto  Andrej Makiš (SOŠPaSV)

3.miesto  Pavol Petráš (SOŠ Holíč)

4. miesto Michal Ďurišín (SOŠ Holíč)

Z praktickej časti:

1.miesto  Jannette Bališová (SOŠPaSV)

2.miesto  Pavol Petráš (SOŠ Holíč)

3.miesto  Maroš Izakovič (SOŠPaSV)

Súťaž sa konala pod záštitou Krajského školského úradu v Trnave.

Organizátori:  SOŠPaSV, Trnava Ing. Ľudovít Škrabák

Školské hospodárstvo, Ing. Ľubomír Majerčík