• Súťaž Mladý ekofarmár

• Krajské kolo 14. ročníka súťaže Mladý ekofarmár

• Vo štvrtok 28. februára 2013 sa na našej škole uskutočnilo krajské kolo 14. ročníka súťaže Mladý ekofarmár (Súťaž o mlieku).

Súťaže sa zúčastnili dvanásti študenti z troch škôl, SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku Trnava v počte päť žiakov a SOŠ Rozvoja vidieka s vyučovacím jazykom maďarským Dunajská Streda so piatimi študentami a jeden študent z SOŠ Rakovice.

Súťaž bola rozdelená na jednotlivé  časti:

1.časť-vlastné dojenie

2.časť- vedomostný test

3.časť-hodnotenie kvality mlieka a degustačné skúšky

4. časť- laboratórne skúšky surového kravského  mlieka

Počet  bodov pre jednotlivé časti  boli prideľované podľa pokynov pre 14. ročník Súťaže Mladý ekofarmár.

Súťaž hodnotila skúšobná komisia v zložení:   predseda Doc. Ing. M. Čanigová, CSc., (SPU Nitra)

Ing. Ivan  Tománek, (SOŠPaSV Trnava)

Ing. Igor Palovič, (SOŠPaSV Trnava)

Mgr. Anna Košúthová, (SOŠPaSV Trnava)

RNDr. Sidónia Kadlicová, (SOŠPaSV Trnava)

Ing. Štefan Kollarovič (SOŠPaSV Trnava)

Ing. Jozef Németh ( SOŠ RV Dunajská Streda)

Výsledné hodnotenie:

1.miesto  Jannette Bališová (SOŠPaSV Trnava)

2.miesto  Andrej Makiš (SOŠPaSV Trnava)

3.miesto  Matej Banáš (SOŠPaSV Trnava)

4. miesto Matúš Habán (SOŠPaSV Trnava)

Títo štyria študenti postupujú do celoslovenského kola v Kežmarku v dňoch 25. - 27. marca 2013

Praktická časť:

1.miesto  Andrej Makiš (SOŠPaSV Trnava)

2.miesto  Jannette Bališová (SOŠPaSV Trnava)

3.miesto  Jozef Horník (SOŠ RV D. Streda)

Teoritická časť:

1.miesto  Jannette Bališová (SOŠPaSV Trnava)

2.miesto  Matej Banáš (SOŠPaSV Trnava)

3.miesto Andrej Makiš (SOŠPaSV Trnava)

Súťaž sa konala pod záštitou Krajského školského úradu v Trnave.

Organizátori:  SOŠPaSV, Trnava Ing. Ľudovít Škrabák

Školské hospodárstvo, Ing. Ľubomír Majerčík